Ara
  • Öğr. Gör. Sefa Kırlı

Bir Tesisatçının Köprü Altındaki Gizli Ofisi

Fernando Abellanas, küçüklüğünden beri çevresindeki her şeyi kendisi yapmaya çalışan bir tesisatçı. Zamanla kendini öyle bir geliştirmiş ki, şu zamanlarda ürün ve mobilya tasarımcısı olarak nam salmış durumda. Kendi tasarımlarını ayrıca Lebrel markası olarak tüm dünyaya tanıtıyor.Valenciya'da çok kalabalık bir köprünün altına raflı bir sistemle kendisine bir ofis yapmış. Bu ofiste masa ve sandalyesini, ayrıca raflarına da iki güzel köpeğinin fotoğraflarını koymuş. Abellanas, önce metal kutunun üzerine çıkıyor ve manivela yardımıyla raylı sistemi harekete geçiriyor. Böylece kutusu, eşyalarına doğru harekete geçiyor. Daha sonra kutunun duvarlarını açıyor ve kendini ofisinde buluyor.Küçük yaştan bu yana tesisatçılıkla uğraşan ve hatta liseden sonra geçimini bu meslekle kazanan Fernando'nun yaptığı işlerde özellikle metal borular yer alıyor. Bunun yanında ahşap ve beton da kullandığı materyaller arasında.
Köpekleriyle birlikte yaşadığı evini de 3 sene boyunca kendisi yapmış. Tasarımlarını da burada yapıyor, eviyle atölyesi arasında sadece bir kapı var.


Şimdilik ofisinin yerini gizli tutuyor, yetkililerin burayı bulduklarında kapatacaklarını veya birilerinin buradaki eşyaları çalabileceğini düşündüğü için yeri gizli tuttuğunu söylüyor.
Tasarım yapmak için illa bu bölümlerin okullarını okumak gerekmiyor, yaşadığımız dünyaya biraz farklı bakmamız veya en basitinden çevremizde neye ihtiyacımız olduğunu düşünmemiz bizlerin de yaratıcı fikirlerle güzel işler başarmamıza neden olabilir. O zaman, çizmeye, tasarlamaya ve kutunun dışına çıkmaya devam edelim.258 görüntüleme

Sosyalleşelim

İletişim

08503468151

Hürriyet Mh. Sanayi Sitesi

No.87, Beyce, Simav, Kütahya

Yardım